Girl's Basketball

Team #1: #4 Waterford (21-3) 50
Location for #1 and #2: 3-9 - 7:00pm @ Jackson
Team #2: #10 Eastern (20-3) 33
Team #3: #3 Fairfield Christian Academy(24-1) 30
Location for #3 and #4: 3-9 - 7:00pm @ Pickerington North
Team #4: Danville (18-6) 42
Team #5: Jackson Center (19-4) 42
Location for #5 and #6: 3-9 - 6:15pm @ Butler
Team #6: #2 Tri-Village (24-1) 29
Team #7: #5 Minster (23-2) 41
Location for #7 and #8: 3-9 - 8:00pm @ Butler
Team #8: Russia (21-5) 24
Team #9: Old Fort (20-3) 51
Location for #9 and #10: 3-9 - 6:15pm @ Elida
Team #10: Hicksville (20-6) 33
Team #11: #7 Ottoville (21-3) 52
Location for #11 and #12: 3-9 - 8:00pm @ Elida
Team #12: Buckeye Central (21-4) 36
Team #13: #1 Hiland (25-1) 57
Location for #13 and #14: 3-9 - 6:15pm @ Perry
Team #14: Cornerstone Christian (15-10) 36
Team #15: #6 Jackson-Milton (22-3) 44
Location for #15 and #16: 3-9 - 8:00pm @ Perry
Team #16: Dalton (20-6) 40
Team #1 and #2 - Winner: #4 Waterford (22-3) 50
Team #1 - #4 - Game Location: 3-11 - 7:30pm @ Pickerington North
Team #3 and #4 - Winner: Danville (19-6) 35
Team #5 and #6 - Winner: #13 Jackson Center (20-4) 39
Team #5 - #8 - Game Location: 3-11 - 7:30pm @ Butler
Team #7 and #8 - Winner: #5 Minster (24-2) 35
Team #9 - #10 - Winner: Old Fort (21-3) 42
Team #9 - #12 - Game Location: 3-11 - 7:30pm @ Elida
Team #11 - #12 - Winner: #7 Ottoville (22-3) 59
Team #13 - #14 - Winner: #1 Hiland (26-1) 63
Team #13 - #16 - Game Location: 3-11 - 7:30pm @ Perry
Team #15 - #16 - Winner: #6 Jackson-Milton (23-3) 20
Team #1 - #4 - Winner: #4 Waterford (24-3) 37
Team #1 - #8 - Game Location: 3-16 - 6:00pm @ Ohio State
Team #5 - #8 - Winner: #13 Jackson Center (23-4) 35
Team #9 - #12 - Winner: #7 Ottoville (25-3) 41
Team #9 - #16 - Game Location: 3-16 - 8:00pm @ Ohio State
Team #13 - #16 - Winner: #1 Hiland (27-1) 44
Team #1 - #8 - Winner: #4 Waterford (25-3) 41
Team #1 - #16 - Game Location: 3-18 - 2:00pm @ Ohio State
Team #9 - #16 - Winner: #1 Hiland (28-1) 61
Final Winner: #1 Hiland (29-1)
Team #1: #3 Frontier 48
Location for #1 and #2: 2-23-2017, 7 PM @ Frontier
Team #2: #11 Shenandoah 36
Team #3: #4 Rosecrans 81
Location for #3 and #4: 2-23-2017, 7 PM @ Rosecrans
Team #4: #15 Toronto 36
Team #5: #8 River 62
Location for #5 and #6: 2-23-2017, 7 PM @ River
Team #6: #10 Beallsville 44
Team #7: #16 Caldwell 37
Location for #7 and #8: 2-23-2017, 7 PM @ Malvern
Team #8: #2 Malvern (18-4) 80
Team #9: #1 Hiland (21-1) 94
Location for #9 and #10: 2-23-2017, 7 PM @ Hiland
Team #10: #17 Conotton V. 12
Team #11: #13 Strasburg (4-18) 40
Location for #11 and #12: 2-23-2017, 7 PM @ Strasburg
Team #12: #14 St. John Central 54
Team #13: #5 Ft. Frye 51
Location for #13 and #14: 2-23-2017, 7 PM @ Ft. Frye
Team #14: #7 Shadyside 43
Team #15: #6 Steub. Catholic Cent. 54
Location for #15 and #16: 2-23-2017, 7 PM @ SCC
Team #16: #12 Bridgeport 51
Team #1 and #2 - Winner: #3 Frontier 68
Team #1 - #4 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #3 and #4 - Winner: #4 Rosecrans 41
Team #5 and #6 - Winner: #8 River 46
Team #5 - #8 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #7 and #8 - Winner: #2 Malvern 58
Team #9 - #10 - Winner: #1 Hiland (22-1) 101
Team #9 - #12 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #11 - #12 - Winner: #14 St. John Central 12
Team #13 - #14 - Winner: #5 Fort Frye 55
Team #13 - #16 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #15 - #16 - Winner: #6 Steub. Cath. Cent. 46
Team #1 - #4 - Winner: #3 Frontier 50
Team #1 - #8 - Game Location: 3-1-2017, 7 PM
Team #5 - #8 - Winner: #2 Malvern (20-4) 60
Team #9 - #12 - Winner: #1 Hiland (23-1) 85
Team #9 - #16 - Game Location: 3-1-2017, 7 PM
Team #13 - #16 - Winner: #5 Fort Frye 26
Team #1 - #8 - Winner: #2 Malvern 41
Team #1 - #16 - Game Location: 3-4-2017, 1 PM
Team #9 - #16 - Winner: #1 Hiland (24-1) 80
Final Winner: #1 Hiland (25-1)
Team #1: empty
Location for #1 and #2: empty
Team #2: empty
Team #3: #1 Bellaire (20-2) 82
Location for #3 and #4: 2-22-2017, 7 PM @ Bellaire
Team #4: #14 Coshocton (0-22) 13
Team #5: #7 Martins Ferry 49
Location for #5 and #6: 2-22-2017, 7 PM @ Martins
Team #6: #8 Harrison Central 41
Team #7: #3 Tusky Valley 62
Location for #7 and #8: 2-22-2017, 7 PM @ Tusky
Team #8: #9 Monroe Central 40
Team #9: empty
Location for #9 and #10: empty
Team #10: empty
Team #11: #10 Sandy Valley (6-16) 54
Location for #11 and #12: 2-22-2017, 7 PM @ Sandy
Team #12: #13 Newcomerstown (2-20) 18
Team #13: #6 Barnesville 48
Location for #13 and #14: 2-22-2017, 7 PM @ Barnesville
Team #14: #11 Edison 35
Team #15: #12 W. Muskingum 34
Location for #15 and #16: 2-22-2017, 7 PM @ Buckeye Trail
Team #16: #4 Buckeye Trail 51
Team #1 and #2 - Winner: Ridgewood #5 (14-8) 58
Team #1 - #4 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM @ Bellaire
Team #3 and #4 - Winner: #1 Bellaire (21-2) 41
Team #5 and #6 - Winner: #7 Martins Ferry 35
Team #5 - #8 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #7 and #8 - Winner: #3 Tusky Valley 58
Team #9 - #10 - Winner: Garaway #2 (16-6) 48
Team #9 - #12 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM @ Garaway
Team #11 - #12 - Winner: #10 Sandy Valley (7-16) 37
Team #13 - #14 - Winner: #6 Barnesville 47
Team #13 - #16 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #15 - #16 - Winner: #4 Buckeye Trail 40
Team #1 - #4 - Winner: #5 Ridgewood (15-8) 40
Team #1 - #8 - Game Location: 3-1-2017, 7 PM
Team #5 - #8 - Winner: #3 Tusky Valley 50
Team #9 - #12 - Winner: #2 Garaway (17-6) 47
Team #9 - #16 - Game Location: 3-1-2017, 7 PM
Team #13 - #16 - Winner: #6 Barnesville 53 2 OT's
Team #1 - #8 - Winner: #3 Tusky Valley 47
Team #1 - #16 - Game Location: 3-4-2017, 1 PM
Team #9 - #16 - Winner: #6 Barnesville 46
Final Winner: #3 Tusky Valley
Team #1: empty
Location for #1 and #2: empty
Team #2: empty
Team #3: #16 John Glenn 62
Location for #3 and #4: 2-22-2017, 7 PM @ Buckeye Local
Team #4: #11 Buckeye Local 34
Team #5: empty
Location for #5 and #6: empty
Team #6: empty
Team #7: #17 Indian Creek 28
Location for #7 and #8: 2-22-2017, 7 PM @ Cambridge
Team #8: #5 Cambridge 50
Team #9: empty
Location for #9 and #10: empty
Team #10: empty
Team #11: #13 River View 34
Location for #11 and #12: 2-22-2017, 7 PM @ River View
Team #12: #14 Indian Valley 28
Team #13: empty
Location for #13 and #14: empty
Team #14: empty
Team #15: empty
Location for #15 and #16: empty
Team #16: empty
Team #1 and #2 - Winner: #2 West Holmes (18-4) 45
Team #1 - #4 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM @ West Holmes
Team #3 and #4 - Winner: #16 John Glenn (11-12) 28
Team #5 and #6 - Winner: #12 Union Local 30
Team #5 - #8 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM
Team #7 and #8 - Winner: #5 Cambridge 44
Team #9 - #10 - Winner: #3 Tri-Valley 55
Team #9 - #12 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM @ Tri-Valley
Team #11 - #12 - Winner: #13 River View 45
Team #13 - #14 - Winner: #6 Morgan 73
Team #13 - #16 - Game Location: 2-25-2017, 7 PM @ Morgan
Team #15 - #16 - Winner: #18 Claymont 40
Team #1 - #4 - Winner: #2 West Holmes (19-4) 35
Team #1 - #8 - Game Location: 3-1-2017, 7 PM
Team #5 - #8 - Winner: #5 Cambridge 26
Team #9 - #12 - Winner: #3 Tri-Valley 45
Team #9 - #16 - Game Location: 3-1-2017, 7 PM
Team #13 - #16 - Winner: #6 Morgan 42
Team #1 - #8 - Winner: #2 West Holmes (20-4) 40
Team #1 - #16 - Game Location: 3-4-2017, 1 PM
Team #9 - #16 - Winner: #3 Tri-Valley (18-6) 54
Final Winner: #3 Tri-Valley (19-6)
Powered by Sigsiu.NET